Archiv rubriky: Články

Čokoládová soutěž

Čokoládová soutěž má už své vítěze! (4.4.2017)

čokoláda knihaV březnu jsme za podpory nakladatelství Naše vojsko a firmy Jordi’s chocolate uspořádali další vědomostní čtenářskou soutěž.

Byla určena žákům 5. – 9. tříd a probíhala po celý měsíc na webulogo Bystrá hlava. Každé pondělí našli zájemci na stránkách úkol, který měli vždy do konce týdne splnit.

logo NVPředpokladem úspěšného řešení bylo vyhledání a aplikace informací o původu, dělení a výrobě čokolády z internetových stránek. Řešení úkolů bylo opět vyhodnocováno a bodováno.

Tři nejlepší soutěžící (všechny tři byly dívky z 8. tř.) získaly jako cenu sladkou odměnu soukromé firmy na výrobu pravé čokolády Jordi’s a vítězka navíc knihu Čokoláda s 50 recepty.

Zadání všech čtyř úkolů soutěže si můžete prohlédnout ZDE.

Oběma firmám tímto zároveň děkujeme za podporu! (str)

 

 

 

Pohádková fantasy od 11 let!

Kouzelné přáníV knihovně jsem objevila pohádkovou fantasy Země příběhů, jejíž 1. díl má název Kouzelné přání.

Jak nejsem příznivcem Letopisů Narnie, tak se mi tato kniha velmi líbila.

Příběh jedenáctiletých dětí, které se dostanou do světa klasických pohádek, chytí čtenáře již od prvních stránek.Vždyť také, kdo z nás přemýšlel nad tím, jak by např. pohádka o Popelce, Šípkové Růžence a další… mohly pokračovat? Měla Popelka děti, jak dopadla Zlá královna, která se pokusila čtyřikrát připravit Sněhurku o život? Návrat kouzelnice

Autor vypráví dobrodružství dětí v pohádkové říši velmi čtivě, poutavě, bez zbytečných, zdlouhavých popisů a komplikovaných postav… Rozuzlení příběhu je také milé a svým způsobem překvapivé. Dětem se určitě bude líbit.

Druhý díl má název Návrat kouzelnice.

Četla jsem pouze 1. díl, ale určitě ho svým dětem doporučím! Dětem by v knihovničkách chybět neměl!

NA HEURÉCE NAJDETE KNIHY ZA NEJVÝHODNĚJŠÍ CENY!

Share Button